Szerkesztési irányelvünk
Szeretnénk bemutani, hogy mi az oka annak, hogy bejegyzéseket teszünk közzé, milyen forrásokra támaszkodnunk egy-egy cikkben, honnan vannak a képek amiket felhasználunk és mi célból osztunk meg egy-egy érdekes, tanulságos információt, mint például a patkánytérkép.
Miért írunk cikket a rovarokról és azok irtásáról? Mik a blogbejegyzések célja?
Mert segíteni akarjuk az embereket abban, hogy ha még nem súlyos a kártevők okozta helyzet akkor a kártevőirtást saját maguk, akár könnyen beszerezhető alapanyagokkal meg tudják oldani. Pl. A hangyák ellen mit tehetünk a kertünkben – című írásunk.
Azonban, preventív jelleggel, szeretnénk felhívni a figyelmüket az otthoni irtás lehetséges veszélyeire is, hogy megóvjuk őket és a környezetüket egy esetleges balesettől. Pl. darazsak otthoni irtásáról is írtunk, melyek csípésére elég sokan allergiás tüneteket produkálnak, ami nem megfelelő ellátás hiányában akár halált is okozhat. Pl. Lódarázsfészekről írt cikkünk.
Szeretnénk, ha az emberek jobban megismernék a rovarvilágot, egyrészt azért, mert ha ismerik azok élettani sajátosságait, akkor a védekezési szempontok is egyértelműbbek lesznek (itt leginkább a megelőzésre gondolok, pl., ha nem hagyunk fészek helyet és élelmet a patkányoknak, akkor nagy valószínűséggel nem telepszenek meg az ingatlanunkban.)
Másrészt, hogy ismerjék fel azokat a rovarokat, amelyek teljesen ártalmatlanok, pl., ilyenek a tőrősdarazsak, nem kell tőlük megijedni, pánikolni, csak pár nap és maguktól tovább állnak, illetve védettek is, elpusztításuk esetén 50 000 forintot kell fizetni.
A képek megosztásával is azt a célt kívánjuk szolgálni, hogy ezeket a rovarokat – kártevőket fajon belül is meg tudja különböztetni az olvasó. Pl. Kecskedarázs – Németdarázs vagy a három csótányfajta bemutatása stb.
A képeken lehetőségünk van bemutatni egy rovar okozta csípést, ami szintén nagy segítség a lakosságnak abban, hogy eligazodjon és felismerje, beazonosítsa, hogy milyen kártevővel van dolga. Például ilyen az ágyipoloska csípéséről készült bejegyzésünk is. Így, ha arra kerül a sor, és rovarirtót kell hívni, a bejelentéssel is könnyebb dolga lesz az olvasónknak.
Mennyire hiteles és megbízható forrásból dolgozunk?
Azon anyagokat, amiket felhasználunk, azokat ellenőrizzük és mindig megjelentetjük, mind az inspiráló cikk szerzőjét vagy azt a weboldalt, ahonnan vettük az információt. Például a Patkányatlaszt, amelyet az Index website-ján találtunk és érdekesnek gondoltuk, megosztottuk, így elérhetővé tettük a mi olvasóink között is.
Sok esetben hiteles forrásként használjuk a Wikipédia Szabad Enciklopédia tudás anyagát, ezt azért tesszük, mert az általunk tanultakat minden esetben híven tükrözi vissza a leírás. Továbbá ez egy jól, azaz tematikusan összefoglalt tartalom, ami nemzetközi szinten megjelöli az alaphivatkozásokat (is) és a kapcsolódó tartalmi anyagokat is.
Mi az általunk felhasznált képek forrása?
A weboldalunkon az általunk készített fotókat is használunk, amiket munkánk során készítettünk, ebben az esetben nem jelezzük külön a képek forrását.
Ha a forrás meg van jelölve, akkor olyan weboldalról töltjük le a képet, (amit minden esetben meghivatkozunk) ahol ez ingyenes keretek között megengedett és publikálható. Az esetek többségében adomány jelleggel néhány eurót utalunk azoknak a szerzőknek, akik ingyenesen felhasználásra kínálják fotóikat és mi ezekből néhányat használtunk.
Van-e ÁSZF-ünk?
Igen, van. Az ÁSZF -ünk célja az Ügyfél és a Szolgáltató közötti jogviszony szabályozása, az általunk nyújtott szolgáltatások jogi feltételeinek és körülményeinek meghatározása.
Comments are closed.